Czy brzytwa o ostrym ostrzu może być atrybutem prawdziwego mężczyzny.

Mężczyźni bezsprzecznie powinni się golić. Oczywiście gdzieniegdzie pojawiają się panowie, jacy z różnych powodów wybrali image leśnego dziadka, chowając swoje mniej lub bardziej męskie twarze za gęstą brodą. Ich wybór mogły spowodować czynniki natury wizerunkowej lub egzystencjalnej.

golenie

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsi nie wydali się sobie zbyt męscy z twarzą gładką i aksamitną.

Zobacz, na tej stronie jest bez wątpienia ta propozycja (http://www.domymax.pl/projekty-domow/domy-do-80-m2/), która na pewno Cię bardzo zaintryguje! Przeczytasz tam bardzo dużo ciekawych informacji.

Kolejną grupę stanowią panowie wiecznie zabiegani, przejęci większymi problemami egzystencjalnymi niż jakieś tam dylematy wizerunkowe. Do nich zaliczają się także osobnicy zwyczajnie za leniwi na to, aby co rano wstawać pół godziny wcześniej tylko po to, aby bez przerwy wykonywać tę samą czynność. Szczęśliwie, wszyscy oni razem wzięci nie stanowią jakiejś znaczącej większość w kulturze środkowoeuropejskiej. W pozostałych może to być różnie, bo czasami im zarost na brodzie będzie dłuższy, tym jej właściciel będzie bardziej przystojny i męski.

Wszyscy pozostali mężczyźni, skoro już raz zdecydowali się na podążanie drogą bez bród, muszą systematycznie zaopatrywać się w przyrządy pomagające im o ten wspaniały wizerunek odpowiedni dbać. Podstawą męskich kosmetyczek jest oczywiście dobrej jakości maszynka, rossmann pędzel do golenia, mydło do golenia i kosmetyki które mają łagodzić skórne podrażnienia po goleniu.

W sieci znajdziesz wiele bardzo ciekawych artykułów – jeżeli chcesz poznać następny – sprawdź na stronie a nie pożałujesz!

Istnieje kilka firm które się specjalizują w produkcji znakomitych kosmetyków do higieny i pielęgnacji twarzy mężczyzny, przykładowo angielska manufaktura dr Harris – , której produkowane w sposób ręczny kosmetyki do golenia na mokro są znane na całym świecie. Co interesujące, do niedawna jeszcze nowocześni mężczyźni golili się kupowanymi w sklepach maszynkami, których producenci przeganiali się w powiększaniu ilości ostrzy, mających gwarantować dokładne golenie.

brzytwa

Źródło: flickr.com
Współcześnie rosnące grono zwolenników zdobywają producenci takich tradycyjnych, choć bardzo nowoczesnych stylistyką brzytew. Na przykład firma Dovo Razors – , reklamująca swoje wyroby jako akcesoria dla prawdziwego mężczyzny, daje gwarancję nie tylko dokładne golenie, lecz również zadowolenie po dobrze wykonanym zabiegu.