Nie jesteś zadowolony z dostawcy gazu? Można to zmienić. Nie wiesz jak? To tak naprawdę nie takie trudne

To świetna informacja dla wielu odbiorców gazu. Od kilku miesięcy możemy zmienić nie tylko sprzedawcę prądu, ale też gazu. Jak to właściwie wykonać?

Dlaczego właściwie tak się stało, że można zamienić dostawcę gazu? Wszystko to dzięki Unii Europejskiej, która wydała polecenie firmom zajmującym się tym, aby dodały sprzedaż części surowca na wolnym rynku. To zagwarantuje, że między kolejnymi nasz polski rynek będzie bardziej otwarty i konkurencyjny. Liczba firm, które się tym zajmują wzrasta z każdym miesiącem.

Choć wiele naszych przedsiębiorstw ma już koncesję na dostarczanie tego paliwa, to jednak nie każda z nich funkcjonuje na terenie Polski. Jednocześnie, nie każda z nich przygotowała swoją ofertę dla wszystkich, po prostu części firm sprzedaje swój gaz tylko firmom, inne zaś kierują swoje paliwo do odbiorców indywidualnych. Zmiana dostawy gazu, czyli jak – GEN?

butle gazowe

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw musimy zawrzeć umowę z nowym dostawcą, który będzie działaćna terenie dystrybutora . Później trzeba rozwiązać dotychczasową umowę ze sprzedawcą. W momencie gdy konsument miał wcześniej tak zwaną umowę kompleksową, zaś z nowym sprzedawcą zawierał jednie umowę na sprzedaż, to konieczne będzie też zawarcie umowy o świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego z dystrybutorem. Mówiąc jaśniej, chodzi o firmę, która dostarcza paliwo. Najistotniejszym warunkiem rozwiązania umowy w sytuacji zmiany dostawcy jest termin okresu wypowiedzenia.

Jeśli przedstawiany temat nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to aby zdobyć kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź do oferty (https://ocelio.pl/pl/c/Napoje-Migdalowe/42) i wejdź tutaj.

Później, po zawarciu umowy z nowym sprzedawcą niezbędne jest zgłoszenie tego Polskiej Spółce Gazowniczej, bo zarządza ona określoną siecią. Do wykonania tych działań klient oczywiście może dać upoważnienie innej osobie, przykładowo nowego sprzedawcę. Dystrybutor musi nam zapewnić zmianę dostawcy, nie później niż w terminie dwudziestu jeden dni od wniesienia zawiadomienia o wymianie sprzedawcy.

gaz

Autor: Rhian
Źródło: http://www.flickr.com
Podpisując umowę z nowym sprzedawcą i równocześnie wypowiadając starą,należy zapoznać się z ważnymi terminami. Najważniejsze z nich to termin wejścia w życie nowej umowy i zakończenie wcześniejszej umowy. Zmiana dostawcy bez jednoczesnego sprawdzania warunków rozwiązania poprzedniej umowy, może wpłynąć negatywnie na efekt prawny wynikające z dublowania się umów. Tak się stanie, jeśli dana umowa jeszcze nie wygasła, a kolejna już została wprowadzona w życie. Pamiętajmy o tym, gdy zdecydujemy się na wymiany sprzedawcy gazu.