Słodycze dla maluchów – w jaki sposób je serwować i czy można dziś odszukać zdrowsze alternatywy przyrządzając słodkości samodzielnie?

Dieta maluchów musi być możliwie jak najbardziej zróżnicowana, ponieważ tylko w takim przypadku będą im zapewniane wszystkie konieczne do prawidłowego rozwoju składniki. Niestety, dość duża część dzieci nie chce spożywać zwyczajnych posiłków albo ciągle domaga się słodyczy, których ilość powinna być ograniczana. Rodzice muszą wznieść się na wyżyny swojej kulinarnej kreatywności oraz przyrządzać pociechim dania, które zachęcą je do jedzenia. Czy w takim razie można znaleźć zdrowe zamienniki dla słodyczy oferowanych w sklepach?

cukierki

Autor: Chris Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie, trzeba jedynie poszukać przepisów w Internecie. Dziś działa naprawdę bardzo duża liczba blogów, na których można znaleźć doskonałe receptury. Przykładowo, zamiast normalnych lodów można zmiksować wybrane owoce, dodać niewielką ilość miodu jeżeli dzieci faktycznie są łasuchami i przygotowaną masę wlać do specjalnych pojemników. W tym celu można z łatwością wykorzystać chociażby foremki przeznaczone na babeczki. Przydatne okazują się też patyczki do lodów. Takie domowe lody będą smakowały także najbardziej wybrednym maluchom. Latem, gdy owoce są dosyć tanie, można je przygotowywać często i zastępować nimi przekąski. Interesującym rozwiązaniem jest poza tym upieczenie cake pops. W tym celu niezbędne będą patyczki do lizaków (pod tym adresem szybko uzyskasz podpowiedź), na które nakłada się masę złożoną z dekoracje do tortów dla dzieci sklep internetowy oraz słodkiej polewy uformowaną w kulę. Masa musi być relatywnie niewielka, żeby nie obciążyć nadmiernie patyczka. Sporo przepisów na pyszne cake pops można odszukać oczywiście Internecie.

Ten tekst jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeśli tak to, przejrzyj też pokrewne wątki, które posiadają dane na omawiany wątek.

Jest to idealna propozycja na różnego rodzaju okazje. Wystarczy je odpowiednio ozdobić, a z pewnością bardzo szybko znikną ze stołów.

Zamiast zwyczajnych jogurtów owocowych bądź serków, jakie są dostępne na sklepowych półkach, brzdącom można podawać własnoręcznie zrobione jogurty. Wystarczy zblendować jogurt naturalny z owocami i dodatkami słodzącymi, chociażby w postaci prawdziwego miodu. Efekty usatysfakcjonują nawet największego niejadka. Rodzice powinni pamiętać, że są odpowiedzialni za zdrowie własnych dzieci, a nawyki, które będą wypracowane w dzieciństwie oddziałują na późniejsze życie, z tego powodu serwowanie zdrowych słodyczy jest jak najbardziej wskazane.