Nieudane zdjęcia? Postaraj się o dobre „szkło”

Nie ma na pewno osoby, która choć raz w życiu nie nacisnęła spustu migawki. Wakacje, rodzinne uroczystości, codzienne życie – okazji jest wiele. Jednak co zrobić by ilość nie była ważniejsza niż jakość? Co najważniejsze wczytajmy się w instrukcję naszych aparatów.

jesteśmy początkującymi użytkownikami to właśnie jej lektura da nam odpowiedź, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku. Kiedy chwycimy już za aparat, nie zapominajmy o paru wskazówkach.

Obiektyw

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Postarajmy się o dobre obiektywy, które stanowią fundament wykonywanych zdjęć. Na pewno dobrą opinią cieszą się obiektywy marki Sigma. Jednak zanim wydamy fundusze na właściwy obiektyw musimy zastanowić się, co zamierzamy fotografować.

Ogromny teleobiektyw idealnie prezentuje się na szpiegowskich filmach. Ale gdy już ktoś niedoświadczony i o niesprecyzowanym kierunku fotograficznego rozwoju sprawi sobie taką wymarzoną „lunetę”, może nieco się rozczarować. Albowiem szybko okaże się, iż podczas imprezy rodzinnej, mając zamiar skadrować wszystkich bliskich razem, utrwalił jedynie wąsy dziadka.

Zdecydowanie wartym bliższego zapoznania się obiektywem jest sigma a 35 f1.4 dg hsm (kliknij tutaj). Stworzony z dużym naciskiem na walory artystyczne, trafi w gusta użytkowników, którzy cenią twórczy, dynamiczny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielozadaniowość. Oprócz zdjęć krajobrazów, martwej natury czy codziennych migawek z życia, najlepiej sprawdzają się w fotografii, która wyzwala w fotografie wewnętrznego artystę.

Czy ta porada wzbudziła u Ciebie dociekliwość? Jeśli tak, to przeczytaj ten niesamowicie w serwisie (http://www.systemy-pasywne.pl/klimatyzacja/). On bez wątpienia także jest wart przeczytania.

Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: robiąc zdjęcie (przejdź po tym linku) kwiecistej łące, ustawmy linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry planowanego kadru.

Przed zrobieniem zdjęcia, zwróćmy uwagę na światło, ponieważ mówi się, że światło to obok wiedzy o obrazie, najważniejszy element warsztatu fotografa. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z różnorakiego oświetlenia, starajmy się wystrzegać mocnego światła.

Niestety, fotografowanie w piękny, słoneczny dzień, nie wróży nic dobrego. I ostatnia uwaga. Jak mówi znane wśród fotografów porzekadło: idealny aparat to ten, który… masz przy sobie.