Fachowe i odporne belki dachowe do samochodu -o których należałoby wiedzieć?

Belki dachowe do samochodu są podstawą jeśli chodzi o zamontowanie bagażnika. W dzisiejszych czasach decydując się na zamontowanie bagażnika na dachu samochodu mamy faktycznie bardzo spory wybór różnych typów i modeli bagażników, dlatego z łatwością również dostosujemy wyśmienite belki dachowe, gdyż ich asortyment także jest nadzwyczaj spory.

Jak wybrać belki dachowe?

Wybierając belki do wozu należy wziąć pod uwagę charakterystykę przewożonych ładunków, stylistykę i wygląd, a także to, żeby wyłonione przez nas belki były dobrze dopasowane do danego auta.Aktualnie wybór bagażnika a co za tym idzie belek dachowym jest pewnie bardziej trudny aniżeli kiedyś. Dawniej układ montażu bagażników był bardzo lekki, niezależnie od modelu wozu z reguły mocowało się go na tak zwanych rynienkach. Teraz fabrykanci samochodów prześcigają się w ofercie najświeższych, najlepszych i nowatorskich samochodów, które wielokrotnie różnią się od siebie pod wieloma względami, też jeśli chodzi o punkty montażowe bagażników jak też karoserie. W związku z tym wybór bagażnika i belek dachowych jest dzisiaj trochę trudniejszy aniżeli kiedyś.

Autor: Hyundai

Kupując belki dachowe warto też dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy belkami bazowymi oraz relingami. Belki bazowe to przynajmniej dwie belki, jakie są mocowane w poprzek dachu samochodowego. Wolno na nich bezproblemowo transportować rowery, materiały budowlane i dużo innych rzeczy. Belki te są tytułowane bagażnikiem.
Jak interesujesz się autem, warto zwrócić uwagę też na nakładki na drzwi.

Natomiast relingi to dwa profile, jakie odmiennie są tytułowane belkami wzdłużnymi i jak zapewne nietrudno się domyślić są one mocowane na długości wozu.

Chcesz przejrzeć kolejny artykuł na ów zajmujący temat? Więc najedź na łącze tu… i przenieś się do innej witryny, którą dla Ciebie opracowaliśmy.

Nade wszystko relingi pełnią funkcję dekoracyjną i estetyczną, jednak posiadają też swoje pewne walory użytkowe. Jeżeli kierowca potrzebuje przewieźć jakiś ładunek na dachu samochodu, to do relingów może w dodatku dokupić belki poprzeczne, co da mu możliwość przetransportowania dowolnych rzeczy na dachu samochodowym. Zatem połączenie relingów z belkami poprzecznymi wolno w dzisiejszych czasach uznać za niezmiernie efektywne i pożyteczne.
Sprawdź jeszcze- jak przybrawić twoje auto o błysk