Strój do pracy – ubierz się odpowiednio

Praca to miejsce, które wymaga od nas utrzymania różnego rodzaju norm w ubiorze. Naturalnie, są przedsiębiorstwa, które posiadają własne dokumenty opisujące dokładnie wymagania, tak zwany dress code. Opisane tam jest jaką długość musi mieć spódnica u kobiety, czy wolno nosić buty z odkrytymi palcami, dokument ten normuje także kwestię dekoltów, często określa kolorystykę.

Jak jest zimno zawsze trzeba nosić kurtki damskie. Dla mężczyzn określa czy muszą chodzić do biura w garniturze, czy dozwolone są dżinsy, informuje przykładowo o tym, że niedopuszczalne jest sportowe obuwie i inne tego rodzaju kwestie.

Jeśli masz chęć zdobyć więcej informacji na prezentowany temat, to odnajdziesz je niewątpliwie po przejściu na witrynę (https://www.programylojalnosciowe.pl/aktualnosci/raty-dobrze-reprezentowane/) – tam są one bardzo interesujące.

Zazwyczaj dress code mają duże korporacje, banki, salony telefonii komórkowej – zwykle takie firmy, gdzie pojawia się wielu kontrahentów i gdzie każdy pracownik jest wizytówką firmy. Spójrzmy prawdzie w oczy – czy potraktujemy poważnie pracownika banku ubranego w spodenki, klapki i koszulkę? Chyba nie. Do pracy bezpiecznym kompletem zawsze będzie bluzki damskie i spódnice. Wybierajmy raczej bluzki koszulowe, bez bogatych ozdobnych elementów, żabotów i połyskujących guzików. Prostota jest zawsze na czasie, zawsze będzie elegancka i zawsze wypadniemy doskonale.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Bezpieczna długość spódnicy – to okolice kolana. Nieco przed kolano, odrobinę za – w zależności od naszych upodobań. Unikajmy minispódniczek, zwłaszcza, gdy musimy przemieszczać się po biurze, sięgać po segregatory z dokumentami stojące na wysokich regałach itp. spódnica podciągająca się prawie do pasa nie przyda nam profesjonalizmu. Dobry zestaw to również eleganckie spodnie i kolorowe tuniki damskie. Jeżeli nie będzie hippisowsko opadać nam z ramienia – absolutnie nadaje się do biura. Nie potrzeba do nich mnóstwa dodatków, w chłodne dni trzeba zaledwie zarzucić na wierzch marynarkę i strój gotowy. Naturalnie nie zapominajmy by miały właściwą długość i nieduży dekolt. Uważajmy również na okrycia wierzchnie. Zwisająca z naszego oparcia wystrzępiona, imprezowa i urozmaicona ćwiekami kurtka damska nie będzie dobrze o nas świadczyć, nawet jeżeli mamy na sobie garnitur.

A mężczyźni? najlepszy jest garnitur. Naturalnie jest ich tyle typów, że każdy pan wynajdzie coś odpowiedniego.

Jeśli objaśniana problematyka Cię interesuje i chcesz ją zbadać bardziej, więcej przeczytasz tu – to nieco inny punkt widzenia na taką sprawę.

Koszula i eleganckie spodnie – bez marynarki również się sprawdzą, chyba że normy naszej firmy nakazują inaczej. Koszule męskie są różne, sprawdzajmy zatem czy te które wybieramy łatwo się gniotą, czy może są lekko przejrzyste – to szczegóły, ale sporo o nas mówią. Na wierzch oczywiście płaszcz męski na chłodniejsze dni. W płaszczu każdy pan prezentuje się elegancko. Jeżeli interesują Cie innego typu wskazówki odnośnie pracy, odwiedź