Gotowe elementy na plac zabaw prezentowane w znanych marketach budowlanych jako alternetywa dla rodziców chcących szybko zbudować plac zabaw.

Przydomowy ogród to nie tylko kwiaty i drzewa, lecz też obszar odpoczynku i spotkań z rodziną a także przyjaciółmi. Myśląc o najmłodszych domownikach, trzeba na swoim fragmencie zieleni stworzyć kąt do zabawy. Ogród w oczach pociechy to nie tylko miejsce do bawienia, lecz też obszar, w którym może poznawać przyrodę, radować się przestrzenią i swobodą.

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Młodsze pociechy chętnie przesiadują w piaskownicy tworząc zamki z piasku, podczas gdy starsze wolą grać w piłkę, chować w kryjówkach czy w domku na drzewie. Urządzenia na plac zabaw pozwalają nam pomyśleć o pociechach i stworzyć im bezpieczny ogrodowy plac zabaw (sprawdź). Plac zabaw w ogródku powinien być położony w miejscu częściowo z cieniem, widocznym z okien czy tez tarasu. Najkorzystniej będzie jeśli ścieżka prowadząca do placyku będzie z dala od kwietnych rabatek.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się, które serwisy są sugerowane przez inne osoby, to zobacz propozycję (http://www.collegium-novum.pl/jezyk-polski,kurs,6.html) na ten temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaintrygować.

W niedużych ogródkach pojedyncze części placyku zabaw jak np. tunele na placach zabaw można stawiać na trawie. Gdy jednak urządzeń będzie więcej, a przy tym będą pobudzać pociechy do aktywność ruchowej, warto pomyśleć nad inwestycją w typową nawierzchnię amortyzującą upadki lub po prostu wysypać piasek. Obszar placu można otoczyć okrągłym krawężnikiem czy też bezpieczną taśmą z tworzywa sztucznego, która zapobiegnie roznoszeniu się piasku po całym ogrodzie. Urządzając plac zabaw dla milusińskich pamiętajmy o piaskownicy i huśtawce. Akcesoria na plac zabaw przypisane maluchom do 3 roku życia robi się głównie z tworzywa sztucznego. Są leciutkie, można je w łatwy sposób przesuwać i w razie potrzeby zdemontować. Piaskownice zaopatrzone w pokrywę zabezpieczają piasek przed opadami i zwierzętami. Huśtawki powinny posiadać oparcia i uchwyt zapewniające stabilność.

Drewniane tereny zabaw dla dzieci zrobione są dla troszkę starszych pociech. Dzięki modułowej produkcji pojedyncze urządzenia mamy możliwość ze sobą połączyc. Świetnym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie sznurkowej drabinki do wspinania. Ogrodowy plac zabaw wyposażony w hamak czy linę z supłami może być również obszarem odpoczynku w ciepły dzień. W ofertach znanych marketów budowlanych i sklepów ogrodniczych dostępne są gotowe już zestawy urządzeń ogrodowych, które starczy przywieźć i samemu złożyć.