Dlaczego nauka nie jest najbardziej potrzebne w życiu

Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Na pewno kilka ważych wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy wpajać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, rodzina jest ostoją na złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można powiedzieć, że na każdej części życia spełniają się te cztery wartości. Czy jesteśmy bardzo mali czy starsi potrzebujemy przecież kogoś bliskiego, potrzebujemy luzu i relaksu, zabawy, chcemy także do końca życia uczyć się czegoś, dowiadywać, niech będą to chociaż plotki, taka mini, ale jednak – prywatna szkoła podstawowa – wilanow.varsovia.edu.pl/.

Najsilniejsza edukacja – http://www.wloskiklucz.com/ – występuje jednak w okresie naszego młodego zycia. Małe dziecko to istna maszyna do nauki. Może wtedy przyswoić tak dużo rzeczy, iż trudno w to uwierzyć. Lepiej i szybciej uczy się języków obcych, ma chłonny umysł, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najważniejsze, dziecko można uczyć poprzez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najlepszy sposób, żeby dziecko przyjmowało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda już później, gdy dziecko idzie do szkoły, a my kupujemy dla niego zestawy do szkoły takie jak te i inne szkolne akcesoria niezbędne dla każdego ucznia, ten walor edukacyjny nieco się wyczerpuje, ponieważ szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście i od nauczycieli, którzy nam tą wiedzę będą przekazywali.

Miłość i rodzinę najbardziej kocha się, gdy człowiek jest już starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać jak nikt inny, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywiołowo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z nieprzyjemności i zagrożeń, które czają się zakrętach naszego życia. Dorosła osoba cieszy się, że ma oparcie w rodzinie i że może kochać kogoś bezgranicznie, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.