Jakie rzeczy kupić dla ucznia do szkoły

Gdybyśmy powrócili w krainie dzieciństwa, gdzie byśmy od razu się udali? Do rodzinnego domu, w którym nie mieszkamy już od dawna, do nieżyjącej już od dawna babci czy do starych kumpli, których nie widzieliśmy od lat? Opcji jest sporo, na pewno nie poprzestalibyśmy na jednej z nich, przecież można by zrobić to wszystko naraz, można by w jeden dzień odwiedzić te wszystkie miejsca.

szkoła

Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne również odwiedzilibyśmy przyjaciół ze szkoły, naszą klasę, gdzie stoły zastawione są pomocami naukowymi, opakowane starannie przez nasze mamy okładkami na książki i zeszyty – olówki – , później ukradkiem przemknęlibyśmy do sklepiku szkolnego, tam ołówki dla dzieci, zeszyty i gumki, a zwłaszcza coś słodkiego, coś na ząb, po co stało się na przerwach w długich kolejkach na długich przerwach. Wrócilibyśmy do naszego pamiętnika, w którym spisywaliśmy wszystkie nasze myśli i wstydliwe sekrety, przypadkowo odnaleźlibyśmy papeterię, jeszcze nie wykorzystaną, piękne koperty, które mieliśmy wysłać do właściwej osoby. Zobacz kolorowe pamiętniki.

Jednak przy tym wszystkim mielibyśmy informację gdzieś tam w głowie, iż niedługo będziemy musieli wrócić, iż stan

szkoła

Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com

wiecznego raju nie może wiecznie trwać. Mogłoby przecież też tak być, iż ten powrót nie byłby szczęśliwy. Nie zdarza się często, żeby ktoś miał tylko szczęśliwe zdarzenia będąc dzieckiem. Czasami zdarzają się gorsze, nieprzyjemne wspomnienia, które mogłyby się przypomnieć podczas powrotu do przeszłości. I nie musimy tu poruszać jakichś makabrycznych wypadków, wystarczy, że po raz drugi musimy spaść z tego rowerku lub po raz kolejny starsi koledzy nas pobiją…

Niestety, jeśli mowa o takich powrotach to należy się przygotować na wszystkie możliwości, zresztą podróż w czasie to niesamowite przeżycie. Wystarczy przypomnieć sobie film „Powrót do przyszłość”, to doświadczenie kosztowało naszych bohaterów wiele stresu i nerwów, i choć oczywiście, jak to w filmie, wszystko skończyło się dobrze, lecz sama wizja mogłaby być dość zbliżona do naszej wyprawy, do naszej podróży w czasie, do naszego powrotu do dziecinnych lat.