Dobieramy odpowiednie oświetlenie do łazienki

Oświetlenie to ważny element wystroju łazienki. Warto poświęcić chwilę czasu temu tematowi i sprawdzić jaka opcja najlepiej sprawdzi się w naszej łazience. Dużo zależy od powierzchni łazienki,a także potrzeb domowników.

Najważniejsze kryterium, którym należy się kierować to funkcjonalność. Dobrze dobrane oświetlenie łazienki to takie, które jest przede wszystkim praktyczne czyli dokładnie zainstalowane w tych miejscach, z których użytkownicy codziennie korzystają.

Lampy  Winnie The Pooh z kolekcji Disney

Autor: Nowodvorski Lighting
Źródło: Nowodvorski Lighting

Ważne zatem będzie właściwe podświetlenie lustra. Nawet jeśli w łazienka jest dostęp do naturalnego światła, zazwyczaj w trakcie codziennej toalety, jak na przykład golenie, będziemy potrzebowali dodatkowego źródła światła tuż nad lustrem. Najczęściej ten punkt pomieszczenia oświetla się za pomocą dekoracyjnych kinkietów lub niedużych lampek, zamontowanych na rogach lustra. Watro również pamiętać, aby dobrać właściwą barwę światła, tak aby oddawała właściwą kolorystkę. Kupując żarówki, pamiętajmy, by temperatura barwowa była zbliżona do światła naturalnego.Polecamy https://lampydodomu.pl/2057-oswietlenie-sufitowe-lazienkoweesignerski, stąd też poza praktycznością oświetlenie łazienkowe może być częścią decoru. Właściwie zaprojektowane rozmieszczenie poszczególnych lampek, daje naprawdę wiele możliwości dekoracyjnych. Z łatwością przy pomocy oświetlenia możemy zbudować nastrój oryginalnego pokoju kąpielowego. Ostatnio na topie są także zabudowane kabiny bezbrodzikowe. Takie rozwiązanie wymaga jednak dodatkowego oświetlenia strefy kąpielowej. Wówczas montuje się specjalne lampy. Nie zapominajmy, że tylko produkty dobrej jakości to gwarancja bezpieczeństwa.

Czytaj

Za pomocą dobrze zaprhttps://lampydodomu.pl/1987-kinkiety-dla-dzieciie powiększyć małą łazienkę lub uwydatnić elementy dekoracyjne, na przykład designerską wannę lub nietypowy meble, a nawet, co czasami się zdarza, wiszące na ścianie zdjęcie. Oczywiście bardzo dekoracyjne oświetlenie nie zawsze się sprawdzi. Zazwyczaj wiszące lampy sufitowe wymagają przestrzeni i mogą optycznie pomniejszyć łazienkę. Jeśli więc chcemy dobrze oświetlić małą łazienkę, wybierzmy światło punktowe lub płaską lampy sufitową. Idealnie sprawdzą się także klasyczne plafoniery.

Ciekawy wpis: https://lampydodomu.pl/1926-lampy-lazienkowe