Nowoczesne technologie w codziennym życiu – co warto wiedzieć?

Obecnie wszystko prze naprzód wraz z rozwojem technologicznym. To fantastyczne jak logicznie można rozwiązać niektóre kłopoty dzięki technologii. Do tego typu rozwiązań zaliczamy karty zbliżeniowe. Karty te dają możliwość otwierania wielu drzwi, inne pozwalają na podniesienie bramek obrotowych albo szlabanów na prywatnych parkingach. Karty bankomatowe też wykorzystują tą technologię.

karta kredytowa Visa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim do pewnej sumy można zapłacić za towar bez podania pinu, a tylko przez podsunięcie karty do czytnika. To duże udogodnienie. Ludzie nie potrzebują mieć klucza do wszystkich pomieszczeń w biurze. Nie trzeb zapamiętywać pinu i spowalniać szybkość obsługi klientów w kolejce. Karty te wykorzystywane są też w komunikacji miejskiej. Co interesujące też legitymacje studenckie są tworzone właśnie niczym karta zbliżeniowa. Tego typu rozwiązania pozwalają na lepsze wykorzystanie czasu. Mikroprocesor wbudowany w karty zbliżeniowe pozwala na bezdotykowe przekazanie danych. Karty rfid – poczytaj.

System, który powinien istnieć na każdym parkingu

Ciepło od poziomu  1

Autor: INPLUS PR
Źródło: INPLUS PR

Obecnie ciężko jest wyszukać wolne miejsce na parkingu. Bywa, że miejsca mające służyć pracownikom w danym budynku są zajęte przez pierwszą lepszą osobę. Dlatego firmy postanowiły stworzyć parkingi prywatne. Ale zamiast rekrutować kolejnego pracownika montowany jest system parkingowy. Przez urządzenia tego systemu na dany parking można dostać tylko za pobraniem biletu lub po zbliżeniu karty upoważniającej – zależnie od systemu. Poza tym systemy parkingowe bywają wyposażone w wyświetlacze led, które informują ile w konkretnym miejscu jest wolnych miejsc na danym parkingu. Jest to bardzo ważne na parkingach w galeriach handlowych. Nie musimy krążyć na poszczególnych poziomach parkingów. To wielkie ułatwienie dla osób mających samochody. Cały system podlega monitorowaniu. System parkingowy daje możliwość również sprawdzić jaka ilość aut codziennie korzysta z parkingu. Poza tym firmy mają dopasowaną wielkość bramek do samochodów, które będą miały korzystać z danego systemu. Oczywistością jest, że na parkingu dla tirów nie zostaną zamontowane małe bramki niczym dla samochodów osobowych.

Tak, więc cały system składa się z paru korelujących ze sobą elementów. Firmy montujące tego typu systemy prowadzą przeszkolenie ze sposobu korzystania z ich produktu. Osobom chcącym zgłębić temat rekomendujemy witrynę: system basenowy.