Jak dużo kosztuje wynajem samochodu w dużym mieście?

Nie każdy jeździ autem dzień w dzień, żeby dojeżdżać do pracy, lub jeździć do sklepu, dlatego, że miejsce zamieszkania usytuowane jest daleko od miasta. A co robić kiedy zdarzy się okazja, w której auto spisałoby się najlepiej? Np. na weekendowy wypad, czy też objazdowe wakacje? Zakup na okazyjne użytkowanie nie nie jest nawet brany pod uwagę, gdyż niesie za sobą zbyt duże koszty.

Pro Rent
Na okazyjne wypady i przejażdżki użyteczna zdaje się być opcja wynajmu samochodu . W naszym kraju nie jest to jednak najpopularniejszy sposób korzystania z osobowych środków lokomocji. Szczególnie wtedy, kiedy z wielkim znojem, przez oszczędzaliśmy środki na wyśniony wypoczynek. A tymczasem niemała część z nich musiałaby zostać w wypożyczalni a także na stacjach paliwowych. Jakie są koszty wypożyczenia auta na wyjazd urlopowy? Czy to jest opłacalne?

Pomimo tego, że kupno oraz opłaty eksploatacyjne osobistego auta, to odczuwalny dla domowego budżetu koszt, warto wiedzieć, że jeżeli mamy korzystać z oferty wypożyczalni od okazji do okazji, będzie to znacznie kosztowniejsze niż zakładaliśmy. Cenniki pokazują bowiem, że nie należą one do najtańszych.

Po pierwsze i najważniejsze – to ile zapłacimy w Krakowie (zapoznaj się z ofertą), Warszawie, czy Rzeszowie to składowa mnóstwa czynników. Między innymi od jego marki, klasy wyposażenia, okresu na jaki chcemy auto pożyczyć lokalizacji wypożyczenia, a także miejsca w którym będziemy chcieli oddać auto. Za wszelkie dodatki i udogodnienie płaci się oddzielnie, np. za dodatkowego kierowcę, który będzie prowadził pojazd – 25 zł na dobę, łańcuchy- to kolejne 300 zł, fotelik dla dziecka – 150 zł.Z kolei za wynajęcie samego pojazdu w zależności od modelu i marki, np. na 3-14 dni zapłacimy od 50 zł do 2000, za miesiąc od 1500 do 10000. Ponadto, do ceny za wynajem, musimy doliczyć kaucję, która może kosztować od 500zł do 2000. Należy także wiedzieć, że pożyczając samochód (zerknij na okazję dotyczącą usługi: zabudowa serwisowa) odbieramy go do użytku z pełnym bakiem i z pełnym bakiem również należy go oddać.


Wypożyczalnie samochodów to doskonały interes i niezmiernie przydatna usługa, pod warunkiem, że wykorzystujemy ją jedynie od czasu do czasu. Jeśli jednak spodoba nam się podróżowanie samochodem i mamy zamiar robić to częściej, być może to pora na zakup własnych czterech kółek?