Buduj ekologicznie

Rozpoczynając budowę domu, warto wiedzieć w jaki sposób będziemy usuwać ścieki i zanieczyszczenia z gospodarstwa . Jeśli jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że możemy podłączyć się do miejskiego systemu kanalizacji, z pewnością nie musimy martwić się o tego typu sprawy, jednak przeważnie budujemy się na terenach, które wymagają dodatkowego uzbrojenia.

ekologia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Najpopularniejszą metodą odprowadzania ścieków z gospodarstwa domowego jest szambo, czyli zabudowany zbiornik wkopany w ziemię. Aktualnie na w branży budowlanej działa wiele firm, które oferują montaż odpowiedniego szamba. Jednakże takie rozwiązanie jest dosyć kłopotliwe, ponieważ wymaga regularnego oczyszczania zbiornika. Oczywiście Im więcej osób mieszka w domu, tym kwestia oczyszczania staje się bardziej istotna.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne wiadomości na frapujący Cię dział. Wejdź do następnego wpisu i czytaj wpis granulowane wapno.

Budowa i projekt betonowego szamba nie są bardzo drogie, stąd też zazwyczaj wybieramy takie właśnie rozwiązanie.

Warto jednak rozważyć kilka innych możliwości i pomyśleć także o ochronie środowiska. Jak wiadomo działanie proekologiczne zawsze najlepiej rozpocząć od własnego gospodarstwa. Trzeba też wiedzieć, że ekologiczne rozwiązania oczyszczania ścieków, w dłuższej perspektywie czasu, mogą też przynieść korzyści finansowe, gdyż ich koszty eksploatacji są niższe. Tak właśnie jest w przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków (link do strony). Tego typu oczyszczalnie są dosyć powszechne u naszych zachodnich sąsiadów, głównie ze względu na łatwą eksploatację.

Jednakże nie każda działka budowlana spełnia odpowiednie warunki, by mogła na niej powstać taka oczyszczalnia. Trudnością może być złe ukształtowanie terenu. Wtedy powinno się znaleźć lepsze rozwiązanie, a konkretnie szambo (www.ajpszamba.pl/oferta/) ekologiczne. Jeśli gospodarstwo domowe jest niewielkie, to także jest argument za tym, by zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie. Warto mieć na uwadze fakt, że tego rodzaju szambo ma dużo pozytywów.

Co najważniejsze jest ekologiczne. Dzięki specjalnym filtrom do gleby nie przenikają żadne trujące opary. Jest to również bardzo dobra inwestycja, której koszt zwraca się średnio po 2 latach (przykładowe urządzenia). Szambo można zastosować bez względu na ukształtowanie działki budowlanej, stąd też powszechność tego typu rozwiązania.