Spis najpopularniejszych trendów dotyczących zabawek dziecięcych

Wybór zabawek dla dzieci jest znaczny. Dla dziecka w każdym wieku można wyszukać coś właściwego. Warto niemniej jednak pamiętać, żeby zabawka była odpowiednio dopasowana do wieku malucha. Prawidłowo dopasowane zabawki znakomicie wpływają na odpowiedni rozwój dziecka. W zależności od tego, ile lat czy też miesięcy ma dziecko potrzebuje ono rozmaitych bodźców, aby móc rozwijać następne umiejętności.

Klocki LEGO

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

Sami na pewno zaobserwujemy, że kiedy kupimy maluszkowi nieodpowiednią do jego wieku zabawkę to pobawi się ono nią przez parę minut a później rzuci w kąt. Rodzajów zabawek jest bardzo dużo. Doskonałym wyborem są klocki. Każde dziecko musi mieć klocki Geomag Wheels oraz Geomag Glitter. One rozwijają wyobraźnię dziecka, sprawność manualną, kreatywność jak również koordynację wzrokową. Jest to rodzaj zabawki przeznaczony jednocześnie dla chłopców jak i dziewczynek. Dla najmłodszych mogą to być np. mięciutkie klocki, które wewnątrz posiadają schowany magnes, dzięki któremu można konstruować różne budowle. Świetne są też klasyczne klocki drewniane .

Również niezwykle popularne są klocki Duplo i Lego. Podzielone są one ze względu na wiek dziecka. Ich cena też jest różna i nie należy ona do najtańszych. Powoli znane stają się zabawki z kartonu. Można je kupić, ale równie dobrze jak zrobimy je sami. W każdym wszak domu zapewne znajdzie się jakiś opakowanie z kartonu. Tego typu zabawki można zaliczyć do zabawek ekologicznych, ponieważ w prosty sposób poddają się recyklingowi. Oprócz tego pozbawione są one wszystkich niezdrowych substancji. One także rozwijają zdolności manualne (masażysta kraków) maluszka.

W bezpieczny sposób można z takiego kartonu wykonać, na przykład rakietę czy domek. Tak powstały domek czy rakietę można przyozdobić na przykład pomalować arbami czy poobklejać kolorowym papierem. Malowanie i przystrajanie zapewniają godziny wesołej zabawy, a zarazem stymulują fantazję. Pomalutku tego typu zabawki rozpoczynają zdobywać polski rynek. Rodzice wolą kupić naturalne, bezpieczne zabawki niż jakieś chińskie wyroby. Jest to związane również ze zwiększającą się świadomością ekologiczna ludzi.