Akcesoria niezbędne w sklepach spożywczych

Sklep jest miejscem, które wymaga określonego wyposażenia. Z pewnością bardzo dużo zależy od charakteru placówki, zatem od towaru, który sklep oferuje. W przypadku sklepów z artykułami spożywczymi typowe są przykładowo takie elementy jak waga sklepowa z legalizacją, na przykład na stoisku mięsnym. Nierzadko także udostępnione są wagi dla odwiedzających, którzy dzięki temu sprawdzają ile produktów chcą kupić.

mała waga na wodę

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com
Typ elementów zależy też od wielkości sklepu – wielkie hipermarkety wymagają innych elementów niż małe sklepy lokalne. Przede wszystkim będzie mieć znaczenie typ i wielkość półek. W małych placówkach regałów jest mało, czasami nie występują w ogóle. W wielkich marketach za to konieczne są piętrowe regały, które wytrzymują spore ciężary. Oprócz tego odmienne półki przydają się na warzywa i owoce, a odmienne na pozostałe artykuły. Na przykład pieczywo należy przechowywać w charakterystycznych zamykanych pojemnikach, co zapobiega wysychaniu.http://www.galeriaoswietlenia.pl/126-nowoczesne galeriaoswietlenia.pl

LodówkiW każdym sklepie z artykułami spożywczymi są oferowane artykuły takie jak przetwory mleczne czy mrożonki. Towary tego rodzaju wymagają określonego sposobu przechowywania, a więc odpowiednio obniżonej temperatury. Dlatego nabiał przechowywany jest w specjalnych chłodziarkach. Mrożonki i lody natomiast zazwyczaj składuje się w chłodziarkach z przesuwanymi drzwiami. W większych marketach są zwykle także stoiska z rybami, które też potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Występują tam nierzadko takie akcesoria jak głęboka wanna na żywe ryby, elektroniczna waga (więcej tu: ) i chłodziarka przystosowana do składowania ryb.

Pomieszczenia magazynowe (Linde – wózek podnośnikowy)
Przy każdym sklepie, niezależnie od jego wielkości, znajduje się pomieszczenia magazynowe. W przypadku wielkich sklepów są to obszerne pomieszczenia z charakterystycznymi regałami. Magazyny także wymagają określonego wyposażenia. Bardzo przydatne bywają przykładowo tak zwane paleciaki z wagą , a więc wózki do transportowania palet z ładunkiem, które przykładowo zostały przed chwilą dostarczone. Często używane są też wózki widłowe, które także znacznie ułatwiają przepływ artykułów pomiędzy pomieszczeniami. Duże magazyny ponadto wymagają obecności profesjonalnych pracowników.